Proje Alanının Konumu

Ankara Eryaman’da bulunan, yaklaşık 47 ha. büyüklüğünde olan Eryaman Evleri Proje alanı, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, “Altyapılı Arsa Üretimi Projesi” kapsamında toplu konut yapımcılarına arsa arzını gerçekleştirmek amacıyla, ortak kooperatiflere tevzi edilmek üzere 9 Aralık 1998 tarihinde imzalanan Arsa Tahsis Protokolü çerçevesinde, Türkiye Kent Kooperatifleri Merkez Birliği’ne (TÜRKKENT), TÜRKKENT tarafından da S.S. Eryaman Güzelkent Konut Üretim Yapı Kooperatifleri Birliği’ne (ERYAMAN-KOOP) tahsis  edilmiştir.  

 

Tahsis edilen alan, Eryaman Toplu Konut Alanı içinde yer almaktadır. Eryaman Toplu Konut Alanı, Ankara’nın batı yerleşme koridoru üzerinde, kent merkezine 13 km uzaklıktadır. 

Eryaman Evleri Proje Alanının doğusunda 4. ve kuzeydoğusunda 5. konut üniteleri, bu ünitelerin de doğusunda  Çevre Otoyolu ve Eryaman 1. Etap Toplu Konut Alanı bulunmaktadır. Alanın kuzeyinde metro hattı; güneyinde Sincan-Ayaş Karayolu ve Etimesgut yerleşmeleri; batısında Elifköy; güneydoğusunda Doğakent yerleşim alanları bulunmaktadır